Bikepark Krvavec - traily, ktoré nás očarili

Krvavec | Slovenia
Naše hodnotenie

 KrvaVEC - tá ruka, nie ten, čo robí rap...

Predposlednou zastávkou na tripe po Slovinsku, po SočiBikeparku Javornik a Vipavskej doline bol jeden z najväčších slovinských bikeparkov - Bikepark Krvavec.

Leží v Kamnicko-Savinských Alpách, len 25 km od Ľubľany a je skvelým príkladom toho, ako sa dá skĺbiť turistika, cyklistika a priestor pre rodiny s deťmi na jednom mieste, aby nikto tomu druhému nevadil. Myslím, že nič podobné sme nevideli ani v Alpách a tam sú na tieto veci experti. Nechcem o tom písať veľa, ale atrakcie pre deti boli také skvelé, že aj my s Dašenou sme nimi vyplnili hodnú chvíľu medzi jazdením. Od "zrkadlového bludiska", cez custom hudobné nástroje, lezeckú stenu, až po adrenalínové šmýkalky.

Plusom sú aj dosť netradičné otváracie hodiny, lanovka je počas hlavnej sezóny v prevádzke od 9tej až do 19tej hodiny, v utorok a štvrtok dokonca až do 20tej! 

Zabudni na flow traily

Dnes veľmi populárne flow traily tu nájdete len ako súčasť "Bambino trailu" určeného hlavne deťom a začiatočníkom. Pri zvyšku stavili na podložie s množstvom koreňov a kameňov a na prírodný charakter. A urobili dobre. Čo dobre, výborne! Keby to bolo len dobre, trail "Pussycat" by sa nikdy nedostal do nášho výberu 5 NAJLEPŠÍCH TRAILOV, KTORÉ SME KEDY IŠLI

A čo nás na ňom tak zaujalo? Je skvelo postavený, rýchly a hlavne strašne baví. V tomto roku bol otvorený "Jezerce trail", ktorý funguje ako akýsi "prepojovák". Vzniklo tak kombo, ktoré má 10.5 km s výrazne klesajúcim profilom. Je tu síce jeden stále nedokončený úsek po asfalte a zvážnici, ale aj tak sa bavíme o poriadnej porcii zjazdových metrov. Dať ho celý, na našupu bez zastávok, vyžaduje o dosť lepšiu kondičku ako máme my, ale určite nepreženiem ak poviem, že sa jedná o jeden z najlepších trailov, ak nie vôbec najlepší trail, aký sme kedy išli!

Každý rok nový trail

Bikepark vznikol v roku 2015 a drží tradíciu, že každý rok sa rozrastie o novú lajnu. Úplne prvým trailom, ktorý spustil lavínu pozitívnych ohlasov bol "Rock'N'Flow". Meno dokonale vystihlo, čo vás na 5 km čaká - kamene a flow. Množstvo kameňov. Množstvo koreňov. A k tomu skoky, dropy a strmé úseky, kde sa ti rozbúcha srdce kadenciou miznúcej vodky na ruskej svadbe...

Po úvodnej pasáži plnej kamenňov nastúpi flow. Znova použijem otrepané - výšku kopca nenahradíš ničím. Keď trail klesá z 1500 metrov do 650 a nemusíš sa krotiť ani obmedzovať priestorom, dajú sa natrasovať veľké veci. A presne taká je "flow" časť - veľká, masívna. Chalani čo majú toto na svedomí, fakt vedia, čo robia.

Jediná výtka ide smerom k cene bikepasu - 26 € za celodenný lístok, je za dva plnohodnotné traily, akokoľvek skvelé, pomerne dosť... 

Myslím, že toto netreba prekladať...
Najskôr kabínková lanovka, potom sedačková až do výšky 1600 metrov... 
Atrakcie pre deti bavili aj nás...
Najviac asi tento xylofón a ďalšie custom hudobné nástroje...
Kamnicko-Savinské Alpy ponúkajú úchvatné panorámy...
Na zahriatie si dávame Bambino trail pre deti a začiatočníkov...
A potom hurá na Pussycat...
Jezerca trail funguje ako akýsi "prepojovák...
Aby vzniklo 10.5 km kombo s výrazne klesajúcim profilom...
Trail Pussycat je skvelo postavený, rýchly a hlavne strašne baví...
Dať ho celý, bez zastávok, vyžaduje železnú kondičku...
Preto občerstvenie príde vhod...
Ešte pohladkať kravičku...
Meno dokonale vystihlo, čo vás na ďalších 5 km čaká - kamene a flow...
Množstvo kameňov. A k tomu skoky, dropy a strmé úseky...
Úseky, kde sa ti rozbúcha srdce...
Keď sa nemusíš krotiť ani obmedzovať priestorom, dajú sa natrasovať veľké veci...
A presne taká je "flow" časť - veľká, masívna... 
Chalani čo majú toto na svedomí, fakt vedia, čo robia...
Spíme priamo na parkovisku pod lanovkou, spolu s niekoľkými ďalšími bajkermi...

Z D I E Ľ A J  a l e b o  S Ť A H U J  G P X

Mohlo by ťa zaujímať

Dolomity Paganella - najdlhšia mtb sezóna v Alpách je snom každého bajkera

Paganella | Italy

Babia Góra/Hora Trails - traily v Poľsko Slovenskom pohraničí

Zawoja | Poland

Val-d’Isère - francúzska pohostinnosť, lanovka za 10 EUR a shuttle zadarmo!

Val-d’Isère | France

La Thuile - najlepšie traily v Alpách s výhľadom na Mont Blanc

La Thuile | Italy

 


Chceš mapu?

Napíš nám správu na Facebooku, radi ti ju pošleme. Prečo takto komplikovane? Lebo bezcharakterní udavači nemajú ani kúska hanby a poľujú na "vlastných"!

prejsť na Facebook