O nás

Sme dvojica /Juro a Daša/ milovníkov hôr a amatérskych filmárov / fotografov, tvoriacich pod značkou Mountain Lovers.

Našli sme cestu do hôr a navždy v nich nechali srdce. Tak sa tam teraz musíme stále vracať, aby neprestalo tĺcť. Kráčajúc cestami života neradi dlho postávame na jeho križovatkách a radšej sa rozhodujeme rýchlo, aj s rizikom, že sa netrafíme práve do tej najľahšej cesty. Cestujeme, presnejšie - túlame sa, a skúšame sa nielen pozerať, ale aj vidieť.

Necítime sa dobre v spotrebiteľskom stáde, preto robíme veľké množstvo aktivít, neraz načisto protichodných. Ale všetky spája radosť z toho, že sme nezávislí a prežívame to, k čomu sme sa dopracovali sami.

Od roku 2013 ponúkame inšpirácie pre ľudí z celého Česko - Slovenska a nabádame ich, aby menej sedeli doma a viac objavovali krásu okolo seba. Všetko prostredníctvom príbehov, odohrávajúcich sa “mimo komfortnú zónu”, v odľahlých lesoch, na hrebeňoch hôr a v neobjavených lokalitách, kde nič nedostaneme zadarmo.

 

 

V roku 2014 sme za video Jesenné ráno na Minčole získali ocenenie na najväčšom festivale na Slovensku - Hory a mesto v Bratislave. Oveľa viac si ale ceníme zážitky. Zážitky z výprav, ktoré sa možno na prvý pohľad zadajú banálne, ale pre nás zostanú natrvalo vryté do pamäti.


Chceš mapu?

Napíš nám správu na Facebooku, radi ti ju pošleme. Prečo takto komplikovane? Lebo bezcharakterní udavači nemajú ani kúska hanby a poľujú na "vlastných"!

prejsť na Facebook