X

popup

Podporte nás

Naša výbava


Bicykle

V roku 2018 sme sa stali ambasádori anglickej značky Whyte Bicycles, ktorú v ČR/SR zastupuje firma Made for trails. Whyte je malá rodinná firma z juhu ostrovov, ktorá sa snaží posúvať hranice geometrie a hľadať nové technické riešenia. Vďaka špecifickým jazdným vlastnostiam tzv. “whyte feelingu”, vychádzajúcemu z progresívnej geometrie a charakteristickej dlhšej hornej rámovej trubky, vyhral Whyte množstvo ocenení. 

Dašena si vybrala karbonovú verziu najúspešnejšieho modelu od Whytu, T-130C R, bicykel ovenčený titulmi BIKE OF THE YEAR od troch rôznych svetových magazínov. Jedná sa o nízkozdvihové enduro (140/130 mm) s 27.5” kolesami, ktoré volá Planktón. 

Juro jazdí na karbonovom modeli S-150C RS s 29” kolesami so zdvihmi 150/150 mm. Bicykel bol pokrstený, kvôli svojej šedo-čiernej farbe, ako Baribal.

Brzdy

V roku 2020 sme nadviazali spoluprácu s výrobcom bŕzd Hayes Brakes, ktoré vozí na Slovensko PRO CYCLING. Značka Hayes sa na pár rokov odmlčala, aby sa vrátila silnejšia, ako kedykoľvek predtým. Od nuly vyvinuli brzdy DOMINION A4, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo súčasný trh ponúka a práve tieto 4-piestové monštrá vozíme aj my.

Plášte

Francúzske plášte Hutchinson obúvajú najlepší enduro pretekári sveta - Cecil Ravanel, Isabeau Courdurier, Kilian Bron a aj my dvaja. Celkom dobrá spoločnosť, nie?
Na Hutchinsoch jazdíme od roku 2018, vyskúšali sme takmer všetky ich modely, ale našim najobľúbenejším kombom je na prednom kolese TORO v mäkkej zmesi RacingLab a vzadu GRIFFUS.

Recenziu na plášť Griffus si môžete prečítať TU

Oblečenie

Oblečených v Klimatexe nás na trailoch môžete stretnúť už od roku 2014 a najväčšou devízou celej spolupráce s týmto českým výrobcom funkčného oblečenia je, že máme možnosť čiastočne zasiahnuť do vývoja nových produktov, alebo do ich smerovania. Na náš podnet sa do predaja dostala aj cenovo dostupná, nepremovakavá bunda, ktorá dovtedy v portfóliu Klimatexu chýbala. 

Klimatex nás zásobuje od spodného prádla, cez ponožky, termoprádlo, tričká, mikiny a svetre, až po bundy a cyklo rukavice. 

Prilby a okuliare

Uvex nás chráni od roku 2016, najskôr sme jazdili len v ich prilbách uvex FINALE a až neskôr začali používať aj uvex fotochromatické mtb okuliare, ktoré považujeme za absolútnu špičku v obore. Nie je nad to, keď jedny okuliare môžete použiť v tmavom lese, aj pri ostrom slnku na hrebeni. 

Dašena momentálne jazdí model okuliarov uvex sportstyle 706 CV, Juro zasa uvex sportstyle 705. V bikeparkoch jazdíme s okuliarmi uvex athletic black

Ruksaky

Ruksakov sme vystriedali už veľké množstvo, momentálne sa spoliehame na batohy českého výrobcu Pinguin. Dašena jazdí s batohom FLUX 15 s chráničom chrbtice SAS-TEC SC1-CB52 a hydrovakom CamelBag Pro 2L a Juro používa batoh ACE27 s chráničom chrbtice SAS-TEC SCA 500 a hydrovakom CamelBag Pro 3L

Pri krátkych výjazdoch si nevieme vynachváliť ľadvinku Lumbar Pack